13 grudnia 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Juliusz
Użytkownik: Hasło:

Pierwsza polska Konstytucja powstała 3 maja 1791 roku i była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie. Już kilka dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki dzień 3 maja został uznany za święto narodowe.

Uroczystość została zorganizowana i przygotowana przez wychowanków gr. VI pod opieka Pani Agnieszki Czop

Czytaj więcej

W dniu 10.04.2018 r. w świetlicy głównej bursy, odbyła się uroczystość upamiętniająca 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej pt: „Ocalić od zapomnienia”. Przedstawienie w wykonaniu wychowanków grupy VII, tj. Nicolasa Nowaka, Patryka Stolarczyka, Jarosława Smutka, Sebastiana Jackowskiego, Wiktora Nowackiego, Sebastiana Rakowskiego, Tomasza Sieląga, Karola Kowala, Rafała Pycki oraz zaproszonych  wychowanków z innych grup: Agaty Więsyk, Julii Gutowskiej, Kacpra Goluch obejrzała społeczność bursy.

 

Czytaj więcej

W dniach 15-16 marca 2018r. nasza Bursa po raz kolejny wzięła udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w hali Targów Lublin.  

 

         

 

Czytaj więcej

Dnia 7.03.2018 r. w naszej bursie odbył się wewnętrzny etap Gry o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W konkursie wzięły udział drużyny składające się z czterech wychowanków każdej grupy wychowawczej. 

              

  

 

Czytaj więcej

Z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się cykl zajęć plastycznych, na których zostały wykonane Kartki Świąteczne i Pisanki. 

Efekty pracy zostały zaprezentowane na wystawie. 

Opiekunowie: p. Zofia Olichwierowicz i p. Izabela Sobczyk

 

    

 

 

Czytaj więcej

"(…) Mieć z pół kilo 

biżuterii, kapelusze takie duże 

i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże. 

Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie... 

Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie". 

 

Uroczystość z okazji Dnia Kobiet zorganizowała grupa VIII  pod opieką p. Zofii Olichwierowicz. Spotkanie zostało uświetnione częścią artystyczną przygotowaną przez wychowanków - J. Wójcik, J. Jodłowski, M. Rejkiewicz, J. Zarzycki.  Uroczystość uatrakcyjnił zespół muzyczny w składzie: I.Tverdokhlib, A. Bogutska i H. Lobashov ;   Jak również występ grupy tanecznej:  G. Ziąbkowski, D. Barannikov, V. Myshak,  D.Zabielski, J. Smutek, M. Czajkowski.

Czytaj więcej
1 2