25 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Marek, Jarosław
Użytkownik: Hasło:

W dniach 15-16 marca 2018r. nasza Bursa po raz kolejny wzięła udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w hali Targów Lublin.  

 

         

 

Czytaj więcej

Dnia 7.03.2018 r. w naszej bursie odbył się wewnętrzny etap Gry o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W konkursie wzięły udział drużyny składające się z czterech wychowanków każdej grupy wychowawczej. 

              

  

 

Czytaj więcej

Z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się cykl zajęć plastycznych, na których zostały wykonane Kartki Świąteczne i Pisanki. 

Efekty pracy zostały zaprezentowane na wystawie. 

Opiekunowie: p. Zofia Olichwierowicz i p. Izabela Sobczyk

 

    

 

 

Czytaj więcej

"(…) Mieć z pół kilo 

biżuterii, kapelusze takie duże 

i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże. 

Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie... 

Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie". 

 

Uroczystość z okazji Dnia Kobiet zorganizowała grupa VIII  pod opieką p. Zofii Olichwierowicz. Spotkanie zostało uświetnione częścią artystyczną przygotowaną przez wychowanków - J. Wójcik, J. Jodłowski, M. Rejkiewicz, J. Zarzycki.  Uroczystość uatrakcyjnił zespół muzyczny w składzie: I.Tverdokhlib, A. Bogutska i H. Lobashov ;   Jak również występ grupy tanecznej:  G. Ziąbkowski, D. Barannikov, V. Myshak,  D.Zabielski, J. Smutek, M. Czajkowski.

Czytaj więcej

Dnia 13.02.2018 roku w naszej bursie odbyły się Walentynki zorganizowane przez wychowanki grupy V i Pavlo Horbatiuka z gr. III  pod opieką Pani Małgorzaty Dyś, Pani Sylwi Olejarz i Pani Agnieszki Rej. Na uroczystość została zaproszona cała społeczność bursy. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten szczególny dzień dla wszystkich zakochanych.

Czytaj więcej

W dniu 18 stycznia 2018 w Bursie Szkolnej nr 6 przy Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie, ul. Wojciechowska 38 odbył się Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla wychowanków burs i internatów miasta Lublin III edycja. Naszą bursę reprezentował w konkursie zespół muzyczny „Na ostatnią chwilę” w składzie:

Gutowska Julia – śpiew; Goluch Kacper – śpiew; Sobiesiak Weronika – gitara elektryczna; Powęzka Agata – gitara akustyczna; Drogomirecki Marcel – gitara klasyczna

Za wykonanie pastorałki „Mario, czy już wiesz” zespół otrzymał Nagrodę Publiczności

Czytaj więcej

23 stycznia 2018 r. w Naszej bursie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej z elementami ratownictwa medycznego. Nasi wychowankowie mieli okazję obserwować prawidłowe zachowania podczas zatrzymania czynności życiowych  człowieka. Zapoznać się z zasadami opatrzenia ran krwawiących i dezynfekcji. Odbył się również pokaz wykorzystania defibrylatora w sytuacji zatrzymania akcji serca.

Bardzo dziękujemy za ciekawe przeprowadzenie zajęć i zaangażowanie lekarzowi Sławomirowi Gałaszkiewiczowi i Natalii, Paulinie i Wojciechowi z klasy ratownictwa medycznego.

 

Czytaj więcej

19 grudnia bieżącego roku w naszej bursie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna. Spotkali się na niej wszyscy pracownicy i wychowankowie bursy oraz zaproszeni goście. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład włożony w przygotowania, obecność i wspólną radość przeżywania tego dnia.

 

 

Zobacz jak świętowaliśmy w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej

8 grudnia 2017 r. o godz. 16 w siedzibie lubelskiego IPN odbyła się uroczystość upamiętniająca 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Muzeum Lubelskie. W tym dniu odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Józef Piłsudski – patriota, żołnierz, człowiek” oraz wręczenie nagród laureatom. Wyróżnienie w niniejszym konkursie otrzymała wychowanka naszej bursy - Weronika Molenda z grupy VI. Nagroda została ufundowana przez dowódcę Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie. Serdecznie gratulujemy Weronice oraz pozostałym wychowankom, biorącym udział w konkursie.

Czytaj więcej
1 2 3