24 stycznia 2020, imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Franciszek, Robert, Sława
Użytkownik: Hasło:

Już po raz dziesiąty Zespół Szkół nr1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie jest organizatorem Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”.

To artystyczne przedsięwzięcie zyskało sobie wierne grono swoich sympatyków i przyjaciół.

Z zadowoleniem stwierdzamy, że nasza placówka również zalicza się do tego grona. 

Czytaj więcej

Dnia 15 listopada 2019 r. odbył się koncert zespołu muzyki alternatywnej z Kijowa – AUDITORIA, w którym uczestniczyli wychowankowie naszej bursy.  Lider zespołu, były uczestnik i półfinalista programu “The Voice of Ukraine”- Dmytro Samko wraz z trzema utalentowanymi muzykami z Doniecka zagrali dla lubelskiej publiczności autorską muzykę oraz swoje wersje wybitnych ukraińskich hitów. 

Czytaj więcej

Dnia 14 listopada 2019 w XXIX LO w Lublinie im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” odbyła się X edycja konkursu – Ukraina terra (in) cognita pod patronatem Ambasady Ukrainy w RP. Organizatorami konkursu było XXIX Liceum w Lublinie oraz Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza. Konkurs odbywał się w ramach festiwalu „Ukraina w Centrum Lublina” przy wsparciu Urzędu Miasta Lublin. Celem Festiwalu było podkreślenie wielokulturowego bogactwa Lublina, mającego swoje źródło m.in. w Unii Lubelskiej o korzeniach polskich, litewskich i ukraińskich oraz pogłębianie pozytywnych relacji polsko – ukraińskich dla budowania mostu między narodami.

Czytaj więcej

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W piątek 8 listopada 2019 r o godz. 11.11 na terenie bursy zostanie zorganizowane wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. 

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada

Odezwa Komitetdeu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w województwie lubelskim

Czytaj więcej

Listopad to wyjątkowy czas, czas poświęcony przede wszystkim na zastanowienie, głęboką refleksję nad samym sobą, nad swoim życiem, planami, marzeniami. 7 listopada 2019 r. grupa VIII stworzyła wieczór poezji i muzyki, który przyciągnął spore grono słuchaczy. Wychowankowie zaprezentowali utwory pełene refleksji i zadumy nad życiem oraz przemijaniem.

Czytaj więcej

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep piastowy.
Nie damy by nas zniemczył wróg!

Ref.: Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

W dniu 6 listopada 2019 roku wychowankowie wraz z Panią wicedyrektor Martą Snopek oraz wychowawczynią Ewą Kosowską, brali udział we mszy św. patriotycznej w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej oraz w uroczystościach pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim, zorganizowanej przez Bursę Szkolną nr 2 w Lublinie.

Czytaj więcej

Wychowanie ekologiczne jest jednym z podstawowych elementów, na które obecnie trzeba zwracać uwagę. Wszyscy wiemy, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne może mieć destrukcyjne działanie człowieka. 

5 listopada 2019 r. w świetlicy Internatu Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina przy Zespole Szkół Elektronicznych wychowanki naszej placówki A. Mikołajewicz oraz E. Ziółkowska wraz wychowawczynią mgr Agnieszką Kruszyńską wzięły udział w zajęciach otwartych pt. „Las w szkle”, które poprowadziły mgr Katarzyna Skubisz i mgr Beata Lipczyńska. 

Czytaj więcej

5 listopada 2019 r. w naszej bursie odbyło się spotkanie z policjantami z VI Komisariatu Policji w Lublinie, dotyczące odpowiedzialności prawnej osób pełnoletnich. Celem spotkania było zapoznanie młodych ludzi z odpowiedzialnością, jaką ponoszą za popełnione czyny w świetle prawa, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zapobieganie zachowaniom niezgodnym z prawem...

Dziękujemy Panom policjantom za dużą dawkę informacji oraz za sposób prowadzenia spotkania z młodzieżą bez skrępowania i duże go dystansu.

Czytaj więcej

Kiedy pójdę w świat, W daleką drogę
I gdy ciężko będzie mi, Gdy pomyślę : „już nie mogę”
Wtedy w myślach będziesz Ty.
Bo uczyłeś mnie by walczyć
By posłusznej stronie iść,
Nauczycielu drogi,
Powiem  prawdę, Taki jak Ty , chciałbym być.

 

W dniu 17 października w naszej bursie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, przygotowana przez wychowanków grupy I pod opieką wychowawcy N. Zenevich.

Czytaj więcej
1