14 czerwca 2021, imieniny obchodzą: Bazyli, Eliza, Justyna, Elwira, Michał, Walery
Użytkownik: Hasło:

Nasza wychowanka Maja Maciejewska wzięła udział w konkursie III edycji wiedzy o Lublinie pod hasłem : „Lublin w czasie pandemii - miejsca za, którymi tęsknię…”. Praca literacka została wysłana 12.04.2021r do Bursy Szkolnej nr 3 w Lublinie. Maja przygotowała pracę o „Domku Kata”. Zachęcam do zapoznania się z pracą literacką Mai. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.04.2021. Trzymamy kciuki za naszą wychowankę!!!

 Maja Maciejewska wzięła udział w konkursie III edycji wiedzy o Lublinie pod hasłem : „Lublin w czasie pandemii - miejsca za, którymi tęsknię…”. 

Agnieszka Mordel

Wychowanka naszej bursy – Maja Maciejewska wzięła udział w projekcie „Niezapomniani” organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

Projekt ten jest częścią obchodów Dnia Pamięci o Holokauście – Jom Ha-Szoa, które przypadają na 8 kwietnia 2021. W ramach projektu należało nakręcić krótki film upamiętniający lokalną społeczność żydowską. 90 nagrań z 60 polskich miejscowości stworzyły jeden wspólny film.

Zachęcamy do oglądania:

Wypełniamy pamięcią pustkę po Was wszystkich” (Hava Marczyńska)

 Wielkanocne rozważania - prezentacja

Prezentację przygotowała Aleksandra Siewierska z grupy IX pod opieką wychowawcy Marty Ziółkiewicz - Wójcik

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza   święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 roku.

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Czytaj więcej

Prawa dziecka są odbiciem praw człowieka. Człowiekiem, który najpełniej podniósł kwestię praw dziecka i pozostał wielkim orędownikiem praw najmłodszych, był Janusz Korczak.

Prawa dziecka są ściśle związane z funkcjonowaniem państwa. Dzieci są najmłodszymi obywatelami kraju, w którym żyją, a więc ich prawa mieszczą się również w normach przysługujących wszystkim członkom społeczeństwa.

Prawa dziecka są uregulowane nie tylko Konwencją o Prawach Dziecka, lecz również szeregiem innych dokumentów międzynarodowych. 

W bieżącym roku szkolnym z okazji 30-lecia Konwencji o prawach dziecka w naszej placówce podjęto szereg działań wychowawczo-profilaktycznych związanych z prawami dziecka m.in...

Czytaj więcej
1