21 lutego 2018, imieniny obchodzą: Eleonora, Robert, Feliks, Fortunat, Lenka
Użytkownik: Hasło:

W dniu 18 stycznia 2018 w Bursie Szkolnej nr 6 przy Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie, ul. Wojciechowska 38 odbył się Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla wychowanków burs i internatów miasta Lublin III edycja. Naszą bursę reprezentował w konkursie zespół muzyczny „Na ostatnią chwilę” w składzie:

Gutowska Julia – śpiew; Goluch Kacper – śpiew; Sobiesiak Weronika – gitara elektryczna; Powęzka Agata – gitara akustyczna; Drogomirecki Marcel – gitara klasyczna

Za wykonanie pastorałki „Mario, czy już wiesz” zespół otrzymał Nagrodę Publiczności

Czytaj więcej

23 stycznia 2018 r. w Naszej bursie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej z elementami ratownictwa medycznego. Nasi wychowankowie mieli okazję obserwować prawidłowe zachowania podczas zatrzymania czynności życiowych  człowieka. Zapoznać się z zasadami opatrzenia ran krwawiących i dezynfekcji. Odbył się również pokaz wykorzystania defibrylatora w sytuacji zatrzymania akcji serca.

Bardzo dziękujemy za ciekawe przeprowadzenie zajęć i zaangażowanie lekarzowi Sławomirowi Gałaszkiewiczowi i Natalii, Paulinie i Wojciechowi z klasy ratownictwa medycznego.

 

Czytaj więcej

19 grudnia bieżącego roku w naszej bursie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna. Spotkali się na niej wszyscy pracownicy i wychowankowie bursy oraz zaproszeni goście. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład włożony w przygotowania, obecność i wspólną radość przeżywania tego dnia.

 

 

Zobacz jak świętowaliśmy w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej

8 grudnia 2017 r. o godz. 16 w siedzibie lubelskiego IPN odbyła się uroczystość upamiętniająca 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Muzeum Lubelskie. W tym dniu odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Józef Piłsudski – patriota, żołnierz, człowiek” oraz wręczenie nagród laureatom. Wyróżnienie w niniejszym konkursie otrzymała wychowanka naszej bursy - Weronika Molenda z grupy VI. Nagroda została ufundowana przez dowódcę Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie. Serdecznie gratulujemy Weronice oraz pozostałym wychowankom, biorącym udział w konkursie.

Czytaj więcej

Dnia 29.11.2017 roku w naszej bursie odbyły się zajęcia z gier planszowych, orgaznizowane w ramach projektu   ,,Przy jednym stole” realizowanego pod patronatem fundacji ,,Zwolnieni z teorii”. Mecenasami tej inicjatywy w naszej placówce są wychowanki grupy V - Magdalena Szafran i Aleksandra Ślusarz. 

Zajęcia te miły na celu oderwanie młodzieży od ekranów komputerów i telefonów oraz integrację mieszkańców bursy. Czy misja została zakończona sukcesem? Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy twierdzą , że tak. Kilka godzin spędzonych na wspólnej zabawie minęło bardzo szybko, teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a następnie warsztaty odbędą się już w styczniu! 

Wszystkich serdecznie zapraszamy ;)

     

Czytaj więcej

W dniu 17 listopada 2017 r. wychowankowie Naszej Bursy  Ivan Butsenko i 

Heorhii Lobashov wzięli udział w konkursie wiedzy o Ukrainie "Ukraina-terra (in) cognita". Była to X jubileuszowa edycja konkursu. Nasi wychowankowie doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na bardzo  trudne pytania dotyczące wiedzy o Ukrainie w różnych dziedzinach.

Ivan Butseno zajął drugie a Heorhii Lobashov III miejsce .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
6 LISTOPAD 2017
Organizacja -  GRUPA IX pod opieką wychowawcy MARTY ZIÓŁKIEWICZ - WÓJCIK

Czytaj więcej

Wychowankowie naszej bursy pod opieką Pani dyrektor Teresy Karkoszki oraz wychowawczyni Pani Anny Kowalskiej uczestniczyli w uroczystej  mszy świętej w kościele pod wezwaniem  Matki Boskiej Zwycięskiej modląc się za duszę zmarłych legionistów z Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Następnie po uroczystościach w kościele przeszliśmy ulicami miasta Lublin na Plac Litewski pod pomnik  Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odpaliliśmy znicz.

Czytaj więcej

Delegacja młodzieży z naszej placówki dnia 7 listopada uczestniczyła w Festiwalu Szkół Promujących Zdrowie. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Dla wszystkich uczestników uroczystości został przygotowany zdrowy poczęstunek. Nasze wychowanki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy oraz wpływu hałasu na zdrowie i słuch człowieka.

Czytaj więcej

Dniu 23.10.2017 pod opieką wychowawczyń: Pani Katarzyny Stępień- Pękali oraz Pani Anny Kowalskiej wychowankowie naszej placówki udali się na konferencję pod tytułem „Mediacje rówieśnicze sposobem przezwyciężania agresji i przemocy”  zorganizowane przez Kuratorium Oświaty  w Lublinie oraz Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie. 
Całość konferencji urozmaiciło przedstawienie wykonane przez młodzież.

   

Czytaj więcej
1 2 3