19 listopada 2018, imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Seweryna, Salomea, Matylda, Maksym, Faustyna, Paweł
Użytkownik: Hasło:

W dniu 14 listopada w  bursie odbyło się spotkanie młodzieży z Funkcjonariuszka Straży Miejskiej. Tematyka spotkania: Odpowiedzialność karna nieletnich i młodocianych bardzo zainteresowała mieszkańców naszej placówki.

Czytaj więcej

11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków -Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach –wolna Polska powróciła na mapę świata. Z tej dziejowej próby nasz Naród wyszedł zwycięsko dzięki tym, którzy pozostali nieugięci. Symboliczna data 11 Listopada zakorzeniła się mocno w narodowej tradycji.

 

 

Czytaj więcej

 

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Czytaj więcej

W dniu 16.10.2018 grupa VII pod opieką Pana Marka Lisa zorganizowała uroczystość z okazji dnia KEN.

W pierwszej części uroczystości, wychowankowie przedstawili krótką historię powstania KEN oraz złożyli podziękowania dla wszystkich pracowników bursy.

W przerwie zagrał i zaśpiewał swój utwór Daniil Tomachynskyi z gr VIII.

W drugiej części artystycznej Nowak Nicolas oraz Zarzycki Jarosław wcielając się w rolę Karola Strasburgera poprowadzili teleturniej „Familiada”, w którym przeciwnych drużynach uczestniczyli  wychowawcy i wychowankowie. 

              

 

Czytaj więcej

Dnia 11.10.2018 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne Komisji Czystości. 

Wszyscy higieniści, jak co roku, przystąpili do pracy nad „oczyszczaniem naszych salonów” dotkliwie wytykając nam nasze chwilowe :)  zaniedbania. 

 

Czytaj więcej

Narodowe święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najwazniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną - jest to już bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 24.05.2018 roku w naszej bursie zasadzony został "Dąb Niepodległości". Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za uświetnienie naszej uroczystości swoją obecnoscią.

Z okazji tego wydarzenia wychowanka gr IV - Ewelina P. - przygotowała okolicznościową gazetkę. [PDF]

 

              

Czytaj więcej

Pierwsza polska Konstytucja powstała 3 maja 1791 roku i była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie. Już kilka dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki dzień 3 maja został uznany za święto narodowe.

Uroczystość została zorganizowana i przygotowana przez wychowanków gr. VI pod opieka Pani Agnieszki Czop

Czytaj więcej

W dniu 10.04.2018 r. w świetlicy głównej bursy, odbyła się uroczystość upamiętniająca 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej pt: „Ocalić od zapomnienia”. Przedstawienie w wykonaniu wychowanków grupy VII, tj. Nicolasa Nowaka, Patryka Stolarczyka, Jarosława Smutka, Sebastiana Jackowskiego, Wiktora Nowackiego, Sebastiana Rakowskiego, Tomasza Sieląga, Karola Kowala, Rafała Pycki oraz zaproszonych  wychowanków z innych grup: Agaty Więsyk, Julii Gutowskiej, Kacpra Goluch obejrzała społeczność bursy.

 

Czytaj więcej

W dniach 15-16 marca 2018r. nasza Bursa po raz kolejny wzięła udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w hali Targów Lublin.  

 

         

 

Czytaj więcej

Dnia 7.03.2018 r. w naszej bursie odbył się wewnętrzny etap Gry o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W konkursie wzięły udział drużyny składające się z czterech wychowanków każdej grupy wychowawczej. 

              

  

 

Czytaj więcej
1 2