5 sierpnia 2020, imieniny obchodzą: Oswald, Maria, Stanisława, Marian, Stanisław, Emil, Karolina
Użytkownik: Hasło:

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci, a 18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin papieża.

Z tej okazji zapraszam do wirtualnego zwiedzania wystawy poświęconej osobie Jana Pawła II.

http://www.bu.kul.pl/files/1596/wystawa_JPII.pdf

Zachęcam również do obejrzenia prezentacji „Urodził się, by zmienić Polskę i świat” przygotowanej  przez pracowników Biblioteki Uniwersyteckiej KUL

http://www.bu.kul.pl/files/431/jpii/JPII_prezentacja_BU_KUL.pdf

Biblioteka Uniwersytecka KUL posiada w swoich zbiorach również unikatowe pamiątki oraz opracowania związane z osobą Jana Pawła II. W ramach kolekcji prezentują książki i fotografie ukazujące różne okresy i wydarzenia z życia papieża.

https://dlibra.kul.pl/dlibra/collectiondescription/178


Wychowankowie naszej bursy – Natalia Sumorek, Amelia Mikołajewicz, Kamil Milczach, Natalia Wolska, Gabriela Czapla, Olga Skrobas uczestniczyli w IV edycji ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci.

Szczegóły dotyczące przebiegu akcji dostępne są na stronie

https://bpkpcen.blogspot.com/p/kwietniowi-antypiraci-edycja-iv.html

Efektem międzyszkolnej współpracy jest prezentacja wyjaśniająca meandry prawa autorskiego.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji! - https://tiny.pl/7x3jm

Nie ma chyba motywu, który nie znalazłby odzwierciedlenia w literaturze. Zapraszam do towarzyszenia w tworzeniu pisanek! 

Czytaj więcej

 

Przedstawiamy Państwu propozycje literatury, która pomoże Wam w radzeniu sobie z problemami młodzieży.

Czytaj więcej

W związku z zamknięciem bibliotek szkolnych i publicznych na czas nieokreślony, przedstawiamy poniżej kilka źródeł, z których można za zaczerpnąć garść literatury.

Przypominamy również, że „Przyzwyczaić się do czytania książek - to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego” (William Somerset Maugham)

https://wolnelektury.pl – na stronie znajdziemy przede wszystkim 5571 pozycji z klasyki literatury oraz lektury(!). Również w formie audiobooków. Na stronie jest możliwość przeszukania zasobów według motywu.

http://www.ebooks43.pl/ - darmowe książki niepublikowane w innych miejscach. Tematyka różnorodna – zbiory opowiadań, złote myśli o miłości, proza polska, poradniki…

http://www.chmuraczytania.pl – głównie klasyka literatury. 

https://przystanekhistoria.pl – dla miłośników historii – biblioteka cyfrowa IPN 

https://sklep.nck.pl/ - Zasoby Narodowego Centrum Kultury. Na uwagę zasługuje seria „Historia muzyki polskiej”

https://www.gutenberg.org/ - literatura anglojęzyczna dla tych, którzy chcieliby zacząć czytać w innym języku.

https://drive.google.com/drive/folders/16U31yrsOKGdKgB8UmLcI9SRCXcUOqamb - Dla miłośników fantastyki: Autorka Anna Brzezińska udostępnia na czas kwarantanny „Sagę o zbóju Twardoklęsku”

https://www.fantastykapolska.pl – dla fanów science fiction, fantastyki i horroru – zbiór kilkuset opowiadań, powieści  współczesnych autorów.

https://virtualo.pl/ebooki/?price=1 – zbiór przeróżnych darmowych ebooków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są nawet opowieści z Uniwersum Metro 2033! 

https://www.empik.com/ - dla tych, którzy nie mogą odkleić się od telefonów komórkowych. 60 dni darmowych ebooków i audiobooków dostępnych po zainstalowaniu aplikacji empik go

http://nazarazezarazek.pl/ - nowy projekt dwóch polskich autorów – Łukasza Orbitowskiegoi Szczepana Twardocha – tworzona na bieżąco powieść na czas pandemii.

Zachęcamy do skorzystania z zasobów Internetu! 

1 2