9 grudnia 2019, imieniny obchodzą: Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta
Użytkownik: Hasło:

 • Spotkanie z Policją

  05.11.2019 r. w naszej bursie odbyło się spotkanie z policjantami z VI Komisariatu Policji w Lublinie, dotyczące odpowiedzialności prawnej osób pełnoletnich. Celem spotkania było zapoznanie młodych ludzi z odpowiedzialnością, jaką ponoszą za popełnione czyny w świetle prawa, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zapobieganie zachowaniom niezgodnym z prawem. Panowie w niezwykle interesujący sposób przybliżyli wychowankom zagadnienia  związane z odpowiedzialnością prawną młodzieży, wzbogacając prelekcję przykładami sytuacji, z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy.

   

   

  Dziękujemy Panom policjantom za dużą dawkę informacji oraz za sposób prowadzenia spotkania z młodzieżą bez skrępowania i dużego dystansu.

  Więcej

 • OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

  Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
  Nie damy pogrześć mowy,
  Polski my naród, polski lud,
  Królewski szczep piastowy.
  Nie damy by nas zniemczył wróg!

  Ref.: Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  W dniu 06 listopada 2019 roku wychowankowie wraz z Panią wicedyrektor Martą Snopek oraz wychowawczynią Ewą Kosowską, brali udział we mszy św. patriotycznej w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej oraz w uroczystościach pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim, zorganizowanej przez Bursę Szkolną nr 2 w Lublinie.

  Więcej

 • „Szkoła do hymnu”

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

  W piątek 8.11.2019 r o godz. 11.11 na terenie bursy zostanie zorganizowane wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. 

  Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada

  Odezwa Komitetdeu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w województwie lubelskim

  Więcej

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  Kiedy pójdę w świat, W daleką drogę
  I gdy ciężko będzie mi, Gdy pomyślę : „już nie mogę”
  Wtedy w myślach będziesz Ty.
  Bo uczyłeś mnie by walczyć
  By posłusznej stronie iść,
  Nauczycielu drogi,
  Powiem  prawdę, Taki jak Ty , chciałbym być.

   

   

    W dniu 17 października w naszej bursie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, przygotowana przez wychowanków grupy I pod opieką wychowawcy N.Zenevich.

  Więcej

 • Gra Miejska (Nie)sławny Lublin

  Wyniki Gry Miejskiej 2019 (Nie)sławny Lublin
  Pierwsze miejsce ze 131 punktami zajęła    Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu
  Drugie miejsce ze 130 punktami zajęła Bursa Szkolna nr 8 w Lublinie
  Trzecie miejsce ze 120,5 punktami zajęła Bursa Szkolna nr 5 w Lublinie
  Czwarte miejsce ze 118 punktami zajął  Zespół Szkół Energetycznych im. K. Drewnowskiego
  Piąte  miejsce ze 115 punktami zajęła  Bursa Szkolna nr7 w Lublinie
  Szóste  miejsce ze 114 punktami zajęła Bursa Szkół Artystycznych
  Siódme  miejsce ze 113  punktami zajęła Bursa Międzyszkolna nr 1 w Zamościu
  Ósme  miejsce ze 95,5  punktami zajęła Bursa Szkolna nr2 w Lublinie

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

   

  Więcej

 • VII edycja Gry Miejskiej

  Gra miejska odbywa się raz w roku i jest to VII edycja. Tegoroczna gra dotyczyła tematyki związanej z mało znanymi faktami dziejów Lublina np.  ciekawostkami, tragicznymi wydarzeniami,  skandalami, które miały wpływ na rozwój i kształtowanie naszego miasta. Gra rozpoczęła się w okolicy zbiegu ulic Północnej i Paganiniego, gdzie w XVIII wieku znajdował się zamek rodziny Tarłów, z którym związana jest mało znana lubelska legenda. Następnie przebiegała obok Domku Kata, kurhan  upamiętniającego ofiary w Ogrodzie saskim, przez Plac Litewski, obok Hotelu Europa, Teatru Osterwy, przez Krakowskie Przedmieście, obok bramy Krakowskiej na Stare Miasto Trybunału, placu  po Farze, obok Kamienia Nieszczęścia i kończyła się na starym Moście. Na trasie znajdowało się 12 punktów. Na każdym z nich uczestnicy gry otrzymywali zadania do wykonania lub odpowiadali na pytania związane z miejscem, w którym się znajdowali.

         

  Więcej

 • Rok 2019 rokiem Gustawa Herling-Grudzińskiego

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Uchwałę podjęto na posiedzeniu w piątek 20 lipca 2018 r. 20 maja 2019 r. minęła 100. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza i publicysty emigracyjnego, więźnia sowieckich łagrów, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino, współtwórcy „Kultury” paryskiej.

  Z tej okazji przygotowano w bursie okolicznościową gazetkę.

   

   

  Więcej informacji o życiu i twórczości Gustawa Herling-Grudzińskiego:

  https://issuu.com/otwieracz/docs/ghg-issuu

  https://culture.pl/pl/tworca/gustaw-herling-grudzinski

  Więcej

 • Zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku

  Dnia 6.VI.2019r. młodzież polska i ukraińska naszej bursy uczestniczyła w przejściu wraz z przewodnikiem po Państwowym Muzeum na Majdanku. Uczestnicy wydarzenia odwiedzili miejsca związane z dawnym niemieckim nazistowskim obozem koncentracyjnym. Wychowankowie w ten sposób uczcili pamięć ofiar obozów zagłady. Młodzież poznała wiele interesujących faktów  związanych z funkcjonowaniem obozu na Majdanku oraz pogłębiła wiedzę historyczną na ten temat. W miejscu pamięci młodzież zachowała powagę i szacunek

   

  Więcej

 • II etap Gry o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

  Dnia 30 maja w naszej bursie odbył się II etap Gry o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który, jak i w poprzedniej części został wyróżniony Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka, Posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hetmana oraz Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego.

  Na tym etapie drużyny zaprezentowały przygotowane filmy instruktażowe, przedstawiające udzielanie pierwszej pomocy w praktyce.

  Po omówieniu filmów przez ratowników, ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu nagród, wszyscy goście  oraz młodzież mieszkająca w bursie, zostali zaproszeni na Piknik zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, podczas którego wszyscy bawili się doskonale.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i ich opiekunom.

  Więcej

 • Spotkajmy się w Lublinie

  Korzystając z pięknej pogody oraz różnorodnych wydarzeń organizowanych w naszym mieście polska oraz ukraińska młodzież naszej bursy uczestniczyła w wydarzeniach kulturalnych takich jak:

  • wystawa prac autora Seweryna Jasińskiego pseudonim vvilczy

  • "Lindy na Litewskim" czyli pokaz tańca Swing

  • wystawa prac Dawida Karwackiego

  • "Dźwięki słów" koncert  MILO Ensemble - sekstet złożony z muzyków pochodzących z trzech kontynentów.

   

   

  Więcej

 • IX edycja turnieju JEDEN Z DZIESIĘCIU

  Dnia 29.05.2019 r. odbyła się IX edycja turnieju Jeden z dziesięciu organizowanego przez Bursę Szkolną nr 2 w Lublinie. 

  W turnieju wzięło udział 7 uczestników z takich placówek jak: Bursa Szkolna nr 2, Bursa Szkolna Nr 1, Bursa Szkolna Nr 3, Bursa Szkolna Nr 5, Bursa Szkolna Nr 7, Internat ZSEL oraz Bursa Szkół Artystycznych. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Krzysztofa Hetmana, posła do Parlamentu Europejskiego. 

  Naszą placówkę reprezentował Jakub Wójcik, który zajął II miejsce (opiekunem była: Pani Agnieszka Kruszyńska). 

   

  Więcej

 • "Tropem Uni lubelskiej" wspomnienia z Gry Miejskiej 2016

  W 1569 roku odbył się w Lublinie sejm, który doprowadził do zacieśnienia związku między Polską a Litwą. Unia Lubelska została zawarta 1 lipca 1569 roku, pomiędzy Koroną Królestwa Polskiego a Wielkim Księstwem Litewskim.  Zaprzysiężony dokument unii polsko-litewskiej głosił:

  Już Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie jest jedno nierozdzielne i nieróżne ciało, ale także nieróżna ale jedna spólna Rzeczpospolita, która się z obu państw i narodów w jeden lud zniosła i spoiła.

   

  Więcej

 • BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY ONLINE

  W dniu 6.05.2019 roku wychowawczyni Anna Wójcik uczestniczyła w kursie „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online”. Celem szkolenia było poznanie narzędzi i mediów internetowych, z których korzystają dzieci i młodzież, podejmowanie działań profilaktycznych celem eliminacji zagrożeń online, a także nauka reakcji zgodnie z obowiązującą procedurą w przypadku wystąpienia problemu dotyczącego zagrożeń online. W załączniku zamieszczono kompendium przygotowane przez ekspertów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet, dotyczące zróżnicowanych aspektów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Zapraszamy do zapoznania się z nim. 

  Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium wiedzy. 

  Więcej

 • 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: Turniej Powiatowy w Lublinie

  Dnia 28.03.2019 r. nasi wychowankowie Ewelina Kozik (instruktorka: Pani Agnieszka Kruszyńska) oraz Jarosław Zarzycki wzięli udział w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim: Turniej Powiatowy w Lublinie.

  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. To wydarzenie dla młodzieży szkól ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych. Na Turnieju Powiatowym spotkają się reprezentanci powiatu lubelskiego ziemskiego i grodzkiego. Laureaci Turnieju Powiatowego wezmą udział w Turnieju Wojewódzkim w dniach 29-20 kwietnia 2019 r.

  Więcej

 • KWATEROWANIE NA NOWYCH ZASADACH

  Rezerwacje noclegów telefonicznie:

  • Numer rachunku bankowego, na który opłacamy nocleg:

  54 1240 1503 1111 0010 0169 3408

  Bursa nr 5 w Lublinie

  ul. Pogodna 52 A

  20-337 Lublin

  • W treści przelewu powinny znaleźć się dane osoby wynajmującej: 

  - imię i nazwisko

  - adres zamieszkania

  - kwaterowanie w dniach (należy podać daty kwaterunku)

  Przy odbiorze klucza do pokoju, wynajmujący zostawia potwierdzenie przelewu

   

  Więcej