14 czerwca 2021, imieniny obchodzą: Bazyli, Eliza, Justyna, Elwira, Michał, Walery
Użytkownik: Hasło:

W dniu 30.09.2017 wychowawczyni Izabela Sobczyk odbyła kurs pt. "Narzędzia internetowe dla nauczyciela", gdzie otrzymała informacje o korzystaniu z Internetu przez nastolatków. Jest to raport z badań:  "Nastolatki wobec Internetu". Zapraszamy do zapoznania się z raportem.  Informacje w nim zawarte mogą być istotne dla działań mających na celu zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażona jest młodzież w  cyberprzestrzeni.

Raport - Nastolatki 3.0

 

Czytaj więcej

Internet niesie ze sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia. Korzyści płynące z korzystania z internetu są oczywiste, to m.in.: dostęp do wiedzy i bieżących informacji, rozrywka - gry, filmy, muzyka i książki, kontakt z ludźmi - przez fora, grupy dyskusyjne, komunikatory i portale społecznościowe. Lista zagrożeń płynących z korzystania z sieci, choć przez niektórych niedostrzegana, jest równie długa. Eksperci umieszczają na niej m.in. rozpowszechnianie nielegalnych treści i wrażliwych danych, cyberprzemoc, kradzież i modyfikację informacji.

Zachęcamy do zapoznania się materiałami, któe mają zwracją uwagę na obie strony zjawiska "życia w sieci", ostrzegają i pokazują korzyści, które nie są jeszcze dla wszystkich oczywiste.

 

  Najnowsze zagrożenia cyberprzestrzeni

  Dobry i pyrzjazny Internet

 

1