23 października 2018, imieniny obchodzą: Marlena, Seweryn, Teodor, Honorata, Iga, Jan, Edward
Użytkownik: Hasło:

Zdobyliśmy III miejsce na SCENIE MŁODYCH

 

Zdobyliśmy III miejsce w SCENIE MŁODYCH -  Przeglądzie teatrów młodzieżowych i kabaretów „Młody Teatr” !!! 

Jury doceniło nas "za sugestywne podjęcie tematu inności w spektaklu na podstawie  scenariusza Piotra Adamczyka pt. „Inny”  w reżyserii Anny Mikłasz"

Czytaj więcej

W dniach 9.06.2016r oraz 15.06.2016r w BS5 B2 odbyły się  WARSZTATY  FOTOGRAFICZNE . Zajęcia poprowadzone przez Wychowawcę BS5 p. Magdalenę Gach oraz Izabelę Świecę. Uczestnikami warsztatów była młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej  oraz młodzież z Bursy Szkolnej nr 5.

Spotkanie miało również charakter integracyjny obu placówek. Wychowawczyni Pani Magdalena Gach (jak się okazało biegły tłumacz w zakresie języka migowego) tłumaczyła wszystko Polskim Językiem Migowym osobom Głuchym. Stawiane przez nas pytania były symultanicznie tłumaczone na język migowy.

Czytaj więcej

9 czerwca 2016 roku w naszej bursie Zespół Muzyczny i Koło informatyczne zorganizowali wieczór kończący rok szkolny 2015/2016.
W trakcie spotkania mieliśmy możliwość obejrzeć prezentacje multimedialną na temat najważniejszych wydarzeń tego roku szkolnego. Następnie Zespół Muzyczny zagrał koncert z piosenkami współczesnych twórców- prezentując zdobytą wiedzę i umiejętności w tym roku szkolnym.
Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez członkinie zespołu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej

09.06.2016r w świetlicy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo przy ul. Kunickiego 128 miało miejsce uroczyste zakończenie Projektu Edukacyjnego dla Burs i Internatów "Zakochaj się w Lublinie". Wydarzeniu przewodniczył Pan Metodyk Wiesław Bodo.
Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz udział w projekcie oraz drobne upominki.

Czytaj więcej

06.06.2016. w Bursie Szkolnej nr 1 odbył się test wiedzy na temat organizacji pozarządowych jako ostatni  etap realizacji  projektu "Zakochaj się w Lublinie". Naszą bursę dzielnie reprezentowali członkowie projektu: Olga Rożniatowska, Yulia Klimenko i Pavlo Gorbatiuk.

Czytaj więcej

W dniu 01.06.2016 odbyły się w naszej bursie Warsztaty Florystyczne, w których wzięło udział       15 wychowanek. Warsztaty poprowadzili: Pani Anna Niedziela i Pan Kazimierz Rejmak - pracownicy Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie. Dziewczęta mogły zapoznać się z pracą florystów oraz poznać techniki przygotowania ozdób do włosów, bransoletek i pierścionków z żywych kwiatów. Warsztaty zorganizowały Marta Ziółkiewicz - Wójcik  i Agnieszka Mordel.

      

Czytaj więcej

Rozstania nadszedł czas....................................koniec roku tuż, tuż......................... Po raz ostatni spotkaliśmysię na zajęciach kulinarnych na budynku drugim - efekty naszej pracymożna zobaczyć na fotkach. Ten rok był dla nas bardzo pracowity spotykaliśmy się 16 razy. Zakażdym razem był inny temat zajęć na których zarówno pracowalichłopcy, jak i dziewczęta. Oj działo się działo..........

Czytaj więcej

Za oknem upał, ale my się nie poddajemy i nadal coś w kuchni sobie słodkiego przygotowujemy. Ten łakomy kąsek jest szybkim i tanim sposobem na własnoręcznie wykonane ciasto. Te zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a wiele z wychowanek powieliło ten przepis i spróbowało własnych sił w kuchni.

Czytaj więcej

30.05.2016.w naszej bursie miało miejsce podsumowanie Projektu Edukacyjnego "Zakochaj się w Lublinie". Zaprezentowaliśmy wystawę zdjęć fotograficznych z podjętych przez nas działań i wyświetliliśmy film historyczny zmontowany przez naszego wychowanka Pavla Gorbatiuka na podstawie filmu archiwalnego pt.:"Trudne braterstwo". 

Czytaj więcej

W niedzielne popołudnie, mimo żaru lejącego się z nieba wychowankowie Bursy Szkolnej nr 5 z budynku drugiego postanowili przygotować sobie coś słodkiego. Tym razem było to ciasto babkowo - piaskowe CZARNULKA

Czytaj więcej
1 2 3 4 5